Co to jest story board i jakie są powody dla jakich potrzebujesz tego typu rozwiązania?

Funkcjonujemy w ciągle rozwijającej się kulturze szeroko pojętego obrazu. Co to znaczy? Chodzi o to, że to właśnie przekaz wizualny, ogólnie pojmowany obraz zaczyna odgrywać sporą rolę jeśli chodzi o komunikacje jak i przekazywanie konkretnych treści. Nie dziwi więc fakt dużej popularności serwisów takich jak YouTube albo też Pinterest, w których to właśnie obraz gra fundamentalną rolę. Tego typu format wygrywa również ze słowem pisanym - ludzie lubią oglądać coś niż o tym czytać. Związane jest to z mniejszą ilością potrzebnego, czasu lecz bywa również wyjątkowo skuteczne w swoim funkcjonowaniu.

rysunki na zlecenie
Author: Richard Pearson
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach całkiem popularne stały się tak zwane storyboards (czytaj więcej), które jesteśmy w stanie spotkać prawie wszędzie, począwszy od szkoleń z różnego zakresu po prezentacje dla biznesu bądź też przez różnego typu materiały rozrywkowe. Jest to pewien scenopis stworzony z rysunków, jaki niesie ze sobą konkretny przekaz. Dzięki temu zabiegowi mamy możliwość streścić przykładowo za długą prezentację i skompresować ją do jej najważniejszych punktów. Niebywałą zaletą story board jest z całą pewnością atrakcyjna forma przekazu komunikatu. I tutaj właśnie kłania się, wspomniana na początku tzw. kultura obrazu - znacznie łatwiej jest nam zrozumieć nawet bardzo trudne treści przy pomocy obrazu niż treści pisanej. Z wszystkim tym wiąże się widoczny w obecnych czasach problem czytelnictwa, jaki przejawia się tym, że ludzie coraz rzadziej sięgają po literaturę.

Media takie jak fotografia, film bądź także sieć www dzięki rozwojowi nowych technologii zmieniają świat i sposób w jaki się komunikujemy. Powinniśmy to zaakceptować oraz odpowiednio się dostosować. Rozumie to coraz więcej firm, jakie dla przykładu sięgają po rysunki na zlecenie, dzięki którym ułatwiają zrozumienie ogromnej liczby mechanizmów, skomplikowanych procesów swoim pracownikom.

Korzystają z tego rodzaju pomysłów również ogromne firmy, jakie wdrażają różnego rodzaju historyjki z życia firmy podawane w lekkiej i ilustrowanej treści. W ten sposób nawet najbardziej trudne tematy można wdrożyć w odpowiedni sposób. Warto więc sprawdzić takie rozwiązanie.