Sprawdzone pomysły na czas z bliskimi - idealne na długie noce

Kiedy za oknem mróz i plucha, a dodatkowo szybko zapada zmrok, organizowanie czasu z bliskimi łatwo sprowadzić do rozrywek w domu. Co w takim razie wymyślić, aby uprzyjemnić sobie czas?

Filmy przygodowe
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Możliwości jest multum. Zaczynając od zbiorowego gotowania, poprzez gry planszowe, aż do oglądania filmów. Dobrze jest wybrać celowo. Jeśli gra, to taka, iżby wszyscy obecni mieli w niej frajdę. Jeśli obraz filmowy, to taki, który spodoba się każdemu uczestnikowi. Jeśli w rodzinie są maluchy i mają patrzeć z dorosłymi, można zdeklarować się na obraz przyrodniczy, o historii bądź edukacyjny w jakiejkolwiek innej dyscyplinie, można również zwrócić uwagę na najlepsze filmy przygodowe. Mogą, ale nie muszą to być filmy animowane. Jednakowo można sięgnąć po najlepsze komedie.

Wszystko zależy od zaangażowania dzieci i ich upodobań. Na pewno oglądany wespół film może i winien zostać motywacją do rodzinnej dyskusji. Możemy zacząć od opowiedzenia sobie własnych wrażeń, jakkolwiek nie trzeba na tym się zatrzymać. Wszelki obraz przekazuje wielorakie sfery, które można wiązać z innymi, znanymi z publikacji, z opowiadań, z własnego życia. Każdy dzieciak ucieszy się z tak przeżytego czasu - poczuje się zatroszczony, zauważone, docenione i wysłuchane.

Kiedy nie posiadamy pociech lub nie będą one brać udziału w wieczorze, można wyselekcjonować inny rodzaj filmów. Jeśli zapraszamy znajomych, warto zobaczyć najlepsze komedie, aby rozluźnić atmosferę. Mogą to być filmy polskie czy też zagraniczne, stare lub świeże - idzie przecież o doświadczenie czasu w dobrym gronie przy wyśmienitej rozrywce. Ciekawym podejściem jest organizacja maratonu filmowego, na jaki wytypujemy 3 lub więcej obrazów. Cała noc przed ekranem, przy wtórze bardziej albo mniej istotnych rozmów - to jest coś, co na długi czas pozostaje w pamięci.

Oczywiście możemy postawić na maraton tematyczny, na przykład komedie o rodzinie, o związkach, o zwierzętach... Tak samo nadadzą się także filmy sci-fi, fantastyka lub inne, ale tylko wtedy, jeśli grono widzów zgadza się w swoich gustach. Popularne komedie są pewne pod kątem trafienia w gusta szerokiego grona odbiorców. Wobec tego - o ile jeszcze takich planów nie mamy - warto zaprosić przyjaciół i cieszyć się wspólną rozrywką przed ekranem.